Wiosna!

Wiosna skłania nas do porządków – również w szafie . Pozbywanie się rzeczy, oprócz korzyści płynącej ze zwiększonej przestrzeni pozytywnie wpływa na nasz komfort psychiczny .

Jak skutecznie zrobić przegląd własnej szafy?
Oczywiście najlepiej byłoby zwrócić się o pomoc do stylistki, która fachowym okiem oceni zawartość garderoby, dopasowanie ubrań do sylwetki i typu kolorystycznego, a także bez skrupułów pozbędzie się rzeczy, gdy silna wolna i rozsądek właścicielki szafy zawiodą.

Jeśli jednak zdecydujesz się na własną rękę rozliczyć się z zawartością własnej garderoby przeczytaj poniższy tekst. Mamy dla Ciebie kilka rad.

1. Zaproś przyjaciółkę, siostrę, czy po prostu bliską Ci osobę, na szczerość której możesz liczyć. Na własne ubrania ciężko spojrzeć obiektywnym okiem, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi sentyment. Wsparcie może okazać się nieodzowne.

2. Wyjmij z szafy WSZYSTKIE ubrania i posortuj je: spodnie do spodni, bluzki do bluzek itd. To bardzo ułatwi dalszą pracę.
P.S. Jesteśmy przekonanane, że z dna szafy wyłowisz rzeczy, o których istnieniu nie miałaś pojęcia.

3. Wyrzuć wszystko, co jest zniszczone.
P.S. Uwierz nam, nie potrzebujesz 20 t-shirt’ów w stanie agonalnym. Nawet do noszenia w domu!

4. Odrzuć rzeczy, które nie są w Twoim rozmiarze i nawet nie próbuj myśleć „ale przecież kiedy schudnę/przytyję..”. Może powinny znaleźć nowego właściciela?

5. Pozostałe ubrania/buty/dodatki podziel na dwie grupy:
– rzeczy ulubione, w których czujesz się atrakcyjnie i które najlepiej Cię określają
– rzeczy, których nie nosisz od dawna/które wiszą w szafie od dłuższego czasu, a do tej pory ich nie założyłaś
(tutaj pomocna może być zasada: „jeśli czegoś nie założyłaś przez ostatni rok, to wysoce prawdopodobne, że już nigdy tego nie zrobisz.

6. Optymistycznie założyłaś, że poprzestaniesz na ww. grupach, a została sterta rzeczy pt. „nie wiem”?
Teraz czas na przymiarki! Bardzo możliwe, że ubrania w których kiedyś czułaś się świetnie teraz kompletnie do Ciebie nie pasują.

7. Jeśli przymiarki nie pozwolą ostatecznie rozstrzygnąć losów rzeczy z grupy „nie wiem” zastanów się, jakie stylizacje możesz z nich stworzyć. Uwierz mi, nie potrzebujesz bluzki, której nie masz z czym zestawić. Możesz natomiast znaleźć jej nowego właściciela: oddać/wymienić albo po prostu sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na zakup czegoś nowego.
Masz jeszcze jedną opcję: możesz dać swoim ubraniom nowe życie. Zastanów się nad przeróbkami, jednak tylko wtedy, gdy rzeczy są wysokiej jakości/wykonane z dobrych materiałów.

8. Rozsądek to Twój sprzymierzeniec!

Do dzieła!